MŪSU PARTNERI

Uzrādot Latvijas aptiekas Sudraba karti:

1) -20% atlaide ķīlas naudai;
2) trīs mēnešu abonēšanas maksa ar 15% atlaidi;
3) noslēdzot līgumu uz 12 mēnešiem un apmaksājotvisu summu, 10% atlaide atlikušiem 9 mēnešiem.

“Dzīvības pogai” līdzīgas iekārtas aktīvi izmanto policija, militārais sektors un glābšanas dienesti visā pasaulē. Bezpeļņas organizācija “Bezvēsts”, kas vairāk nekā astoņus gadus nodarbojas ar pazudušo cilvēku meklēšanu Latvijā, mēneša garumā izmēģināja iekārtas lauka apstākļos un pārliecinājās par to efektivitāti.

Vecāki cilvēki apmaldās nepazīstamā vietā, jo kautrējas lūgt citiem palīdzību. Viņi cenšas tikt galā ar situāciju paši, bet rezultātā tikai attālinās no sava galamērķa, vai ceļiem. Turklāt, parasti viņi ģērbjas ļoti neuzkrītoši, kas vēl vairāk sarežģī viņu meklēšanu, saka Aleksandrs Faminskis, organizācijas “Bezvēsts” vadītājs.

“Kad vecākam cilvēkam sākas panika, viņš ne tikai nevar izsaukt vajadzīgo numuru, viņš citreiz pat nespēj nosaukt savu vārdu, vai pastāstīt kur adrodas,” saka Aleksandrs. SOS poga ļoti atvieglo pazudušo meklēšanu: “Ja cilvēks nevar precizēt savu atrašanās vietu, to nosaka caur zvanu centru. Ja cilvēks nevar nosaukt savu vārdu, zvanu centra operators nosaka to pēc lietotāja kartes un tad sazinās ar viņa tuviniekiem. “

“Bez šīs ierīces laiks vienmēr spēlē pret mums. Jo agrāk mēs sākam meklēt personu, jo lielākas iespējas atrast viņu dzīvu, jo meklēšana galvenokārt balstās uz liecinieku stāstītā. Un, ja pēc stundas liecinieks vēl atceras cilvēkus, kurus redzēja, tad nākamajā dienā atsaukt šīs detaļas atmiņā ir ļoti grūti, “saka Aleksandrs.

Ventspils Augstskola (VeA) ir 1997. gadā dibināta autonoma valsts augstskola un zinātniskā institūcija. VeA nākotnes redzējums: kļūt par starptautiski atzītu, aktīvi vienotajā Eiropas augstākās izglītības un zinātnes telpā darbojošos augstākās izglītības un zinātniskās pētniecības institūciju, kura visās savas darbības jomās izmanto modernas, augstskolas un tās personāla konkurētspēju veicinošas tehnoloģijas un pati aktīvi piedalās jaunu šādu tehnoloģiju izstrādē.

Sīkāka informācija: www.venta.lv

Ventspils Augstskolas Viedo tehnoloģiju pētniecības centrs (VTPC) un tā izpētes grupa galvenokārt darbojas pielietojamās zinātnes jomā. Galvenais pētījumu virziens vērsts uz datu apstrādes metožu izpēti un to praktisku pielietojumu. Grupas kompetences ietver: 

 • mašīnmācīšanās un datorredze: 
 • objektu atpazīšana, noteikšana, izsekošana,
 • objektu lokalizācija, izmantojot vizuālus marķierus kā arī virtuālā un papildinātā realitāte, 
 • medicīnisko signālu un attēlu apstrādi, e-veselības monitorings un sensoru izveidi: 
 • EEG/SEEG signālu apstrāde, MRI, PET datu apstrāde, tiešo un inverso problēmu risināšana, 
 • 3D režģu apstrāde, 
 • lietu internetu (no angļu  val. Internet of Thingsjeb IoT): 
 • sensoru izveide, LoRaWAN tehnoloģijas. 

Pētījumu grupas izmantotās pieejas: 

 • Līdzdalība pētniecībā un attīstībā; 
 • Jaunu tehnoloģiju demonstrējumi; 
 • Konkrētu gadījumu pētījumi un izstrāde, kā arī darbība pie reāliem dzīves gadījumiem; 
 • Tehnoloģiju pārnese uz uzņēmējdarbību un tautsaimniecību; 
 • Cieši integrējot tehnoloģiju zināšanas inženierzinātnēs un tādējādi identificējot jaunus ekspertus pētnieku komandas paplašināšanai un vietējo uzņēmumu problēmjautājumu pētīšanā (tēzes, studentu projekti, studenti kā speciālistu praktikanti projektos);

Sīkāka informācija: http://venta.lv/zinatne/viedo_tehnologiju_petniecibas_centrs/

SIA „Mājas aprūpe” – Profesionāla palīdzība ģimenei slimnieku kopšanā un vecu cilvēku aprūpē mājās. Pašmāju sociālais uzņēmums, kurš darbojas aprūpes jomā jau 17 gadus.

Dzīvības poga ar portatīvu un stacionāru ierīču palīdzību nodrošina klientiem iespēju nelaimes brīdī operatīvi sazināties ar diennakts zvanu centru, tādējādi pēc iespējās ātrāk saņemot neatliekamo medicinisko palīdzību un tuvinieku atbalstu

 

Sazināties ar mums