KAS IR “DZĪVĪBAS POGA”?

“Dzīvības poga” ir attālās brīdināšanas sistēma; pakalpojums, kas nodrošina pastāvīgu saikni ar jūsu mīļajiem neparedzētās situācijās, kad nepieciešama medicīniska palīdzība.

Pakalpojums ļauj saņemt palīdzību tieši brīdī, kad tas ir nepieciešams, sniedz informatīvu atbalstu visu diennakti, kā arī palīdz cilvēkiem, kuri vecuma, hronisku slimību vai funkcionālu traucējumu dēļ riskē nokļūt bezpalīdzīgā stāvoklī.

3 soļi, lai nekavējoties saņemtu palīdzību

Nospiediet palīdzības pogu (SOS)

Visām ierīcēm ir viegli nospiežamas pogas saziņai ar mūsu uzraudzības centru.

Operators noskaidros, kas noticis

Mūsu īpaši apmācītie operatori ir sazvanāmi visu diennakti un komunicēs ar jums ar ierīces palīdzību.

Operators organizēs nepieciešamo palīdzību

Atkarībā no situācijas operators sazināsies ar radiniekiem, uzticības personām vai izsauks neatliekamo palīdzību.

Jūsu drošība mums ir pirmajā vietā! Nepieciešamības gadījumā mēs nekavējoties pie jums nosūtīsim neatliekamo palīdzību. Ja mēs nespēsim sadzirdēt jūs caur ierīci, tad sazināsimies ar jūsu radiniekiem vai uzticības personām, lai kāds no viņiem aizbrauktu un pārbaudītu, kādā stāvoklī atrodaties.

Ja jums gadīsies pakrist, ierīce ar kritiena sensoru automātiski piezvanīs mūsu uzraudzības centram. Ja poga nospiesta nejauši, SOS signālu vienmēr var atcelt.

Mēs saprotam, ka ne katrā situācijā ir nepieciešama ārkārtas reakcija. Ja jums vienkārši ir nepieciešama papildu palīdzība, mūsu operatori informēs ģimenes locekļus, kaimiņus vai draugus, lai kāds no viņiem sniegtu nepieciešamo atbalstu.

Mūsu klientu pieredzes stāsti

Miers un pārliecība, ka palīdzība tiks sniegta īstajā laikā.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Veronika Plotņikova savai mammai iegādājusies “Aktīvo” pogu. “Ar šīs pogas palīdzību mēs esam ieguvuši mieru un pārliecību, ka, lai kas arī mammai atgadītos, mēs vienmēr to uzzināsim un laicīgi varēsim sniegt palīdzību! Diemžēl vecums liek sevi manīt, mammai bieži gadījās pakrist, novērojamas arī problēmas ar atmiņu un orientācijas zudums. Mamma bieži dodas uz savu dārzu, kas atrodas 20 minūšu attālumā no autobusa pieturas. Tagad mēs zinām, ka, ja kaut kas pa ceļam notiks, viņa nospiedīs pogu un pateiks to mums, vai arī mēs uzzināsim viņas atrašanās vietu dažu minūšu laikā.”

Regīna S. 2021. gada sākumā iegādājās “Mājas pogu” savai mammai Lidijai, kura viena dzīvo Dobelē. Mammai ir 72 gadi, viņa ir pirmās grupas invalīde, prot pārvietoties ar staiguli un viņai ir vairākas hroniskās slimības. Ne reizi vien viņa ir zaudējusi orientāciju vai pakritusi vietā, kur nevar aizsniegt telefonu, pati nevarēja piecelties un līdz ar to atradās šādā stāvoklī ilgu laiku. Regīna Latvijā mērķtiecīgi meklēja šādu trauksmes pogu, un uzreiz noslēdza līgumu ar mums uz gadu. Pēc šī perioda viņa pati sazinājās ar mums, lai pateiktos par pakalpojumu un atbalstu, ko tas nodrošina. Viņa stāsta, ka tagad, dzīvojot ar pārliecību, ka mamma vienmēr var paziņot par negadījumu, jūtas daudz mierīgāka. Šogad mamma ir pakritusi jau vairākas reizes, taču šajā brīdī viņa nospieda pogu un meita devās palīgā, vai arī operators organizēja palīdzību. Regīna īpaši uzsver būtisku aspektu – kamēr viņa dodas palīgā mammai, viņa pati vai operators ar pogas palīdzību var sazināties ar mammu, sarunāties ar viņu un nomierināt. Lidijas trauksmes līmenis un bailes no nākamā kritiena samazinājās, zinot, ka viņa nav viena un noteikti tiks sniegta palīdzība.

Operators 21.02.21. saņēma signālu no klienta, kurš pakrita un pats nespēja piecelties. Viņam nebija citu saziņas līdzekļu, kā vien “poga” uz rokassprādzes. 52 gadus vecais vīrietis ir pirmās grupas invalīds, kurš var pārvietoties tikai ar speciālu tehnisko līdzekļu palīdzību. Šo cilvēku parasti uzrauga dienas centrā un regulāri apmeklē aprūpētāja, taču ir brīži, kad vīrietis paliek viens. Viņš uzkrita uz sāpošās rokas, kura tika vēl vairāk savainota, un kopā ar “Dzīvības poga” zvanu centra operatorēm nolemts izsaukt ātro palīdzību. Kas notiktu, ja viņam pie rokas nebūtu poga? Iespējams, palīdzība tiktu sniegta tikai nākamajā dienā, kad kāds pie šī cilvēka atbrauktu ciemos. Varam tikai minēt, kas varēja atgadīties šajās stundās, kamēr netiktu sniegta nepieciešamā palīdzība. Šis gadījums beidzās bez negatīvām sekām. Vīrieti aizveda uz traumatoloģijas nodaļu, kur viņam sniedza nepieciešamo medicīnisko palīdzību. “Dzīvības poga” nepasargās no kritiena vai cita negadījuma, taču tā palīdzēs saņemt palīdzību savlaicīgi!

2021. gada 9. martā “Dzīvības pogas” operators saņēma signālu no kādas klientes, kura pakrita un nespēja pati vairs piecelties. Viņai gan blakus bija viņas vīrs – invalīds, kurš nespēja sniegt sievai palīdzību. Turklāt vīrs stāstīja, ka nesaprot, ko sieva saka, kas lika operatorei domāt par iespējamu insultu. Rezultātā operatore nolēma nekavējoties izsaukt ātro palīdzību. NMPD komanda sievieti nogādāja slimnīcā. Insulta gadījumā ārkārtīgi svarīgi ir savlaicīgi izsaukt NMPD, jo ik minūti cilvēks zaudē lielu skaitu nervu šūnu, ko nav iespējams atjaunot. Jo ātrāk tiek atpazīts insults un izsaukta ātrā palīdzība, jo lielākas ir cerības par labvēlīgu ārstēšanas iznākumu un pacienta turpmāko dzīves kvalitāti.

2021. gada 5. maijā mūsu operatore saņēma signālu no klientes, kura pakrita un pati nespēja piecelties. Nebija citu saziņas līdzekļu, kā vien “poga” uz rokassprādzes. Sarunas laikā kliente informēja, ka viņai ir plaukstas trauma un pieres sasitums, tāpēc tika pieņemts lēmums izsaukt ātro palīdzību. NMPD brigāde klienti nogādāja slimnīcā, lai veiktu galvas brūces rentgena pārbaudi, un rezultātā uzlika šuves. Izrādījās, ka sirmgalvei ir lauzta arī plaukstas locītava. Paldies NMPD komandai par operatīvo darbu un klientes nogādāšanu mājās!